Jakie są trendy w dekoracjach stołowych weselnej przyjęcia plenerowego?

Ślub

Często marzymy o romantycznym ślubie w plenerze, otoczonym piękną przyrodą. Wybierając tę formę weselnego przyjęcia, mamy mnóstwo możliwości co do dekoracji stołowych. W tym artykule omówimy najnowsze trendy w tej dziedzinie, które pozwolą Wam stworzyć magiczną atmosferę i zaprosić Waszych gości do wyjątkowej podróży estetycznej.

 1. Rustykalny urok natury
  Jeden z najpopularniejszych trendów w dekoracjach stołowych na plenerowe wesele to styl rustykalny. Wykorzystuje on naturalne materiały takie jak drewno, bawełna i len, które nadają wnętrzu wiejski, ale elegancki charakter. Przygotujcie proste białe obrusy, położcie na nich drewniane podstawki pod talerze i ozdobne szklanki. Do każdego nakrycia dodajcie garść świeżych kwiatów i wypowiedzcie magiczne słowo: “Witajcie w naszym romantycznym kraju!”

 2. Kwiatowa paura
  Ślub to nie tylko wyjątkowy moment, ale również początek nowego rozdziału w życiu pary młodej. Symbolizują ten pierwszy krok na wspólnej drodze, możecie zdecydować się na dekoracje stołów utrzymane w tematyce kwiatowej. Kwiaty mogą być umieszczone w ozdobnych wazonach, ale równie efektownie wyglądają na zielonych girlandach owiniętych wokół niskich świec. Wybierzcie swoje ulubione kwiaty i cieszcie się ich uprzedmiotowieniem na stołach gości.

 3. Styl boho
  Weselne przyjęcie plenerowe i styl boho to idealne połączenie. Charakterystyczne dla tego trendu są miękkie pastelowe kolory, a także kwiaty i motywy etniczne. Na stołach można postawić przepiękne, ręcznie wykonane makramy, na których zawiesicie karty z imionami zaproszonych gości. W centrum każdego stołu ustawcie dużą misę z owocami lub elegancką wazę z dzikimi kwiatami. Stworzycie w ten sposób magiczne, boho-romantyczne otoczenie.

 4. Minimalistyczna elegancja
  Jeśli preferujecie prostotę i elegancję, to styl minimalistyczny jest dla Was idealny. Stawiając nacisk na delikatne detale i minimalistyczne wzory, dopracujcie każdy detal dekoracji stołu. Obrusy z gładkiego lnianego materiału, talerze i sztućce o prostej formie, a także pojedyncze kwiatki w wazonach – takie dekoracje zapewnią stołom niezwykły, subtelny urok.

 5. Stolik dla dwojga
  Czyż nie jest romantyczne mieć własny stolik dla dwojga, na którym będziecie mogli spędzić chwilę tylko we dwoje? To jeden z najpopularniejszych trendów w dekoracjach stołowych na plenerowe wesele. Stwórzcie kameralny kącik dla siebie, ozdabiając na przykład stół wykonanymi z naturalnego drewna tarczami. Nakryjcie go delikatnym obrusem i ozdobnymi świecami. Z pewnością to miejsce stworzy wam niezapomnianą atmosferę.

 6. Kolory na stole
  Klasyczne białe obrusy i kwiaty to nie jedyny sposób na dekorację stołów weselnych. Coraz częściej pary młode decydują się na żywe, energetyczne kolory. Wybierzcie swoją ulubioną paletę kolorystyczną i odważcie się na dekorację stołów w jednym z tych odcieni. Na przykład, stoły nakryte w turkusowe obrusy, z kwiatami w intensywnych odcieniach fioletu, z pewnością od razu przyciągną wzrok.

 7. Detale zaskoczenia
  Ostatni trend jakim chcielibyśmy się podzielić to niespodziewane i oryginalne detale na stole. Mogą to być na przykład personalizowane dyplomy dla każdego gościa, drobne prezenty, takie jak kolorowe serwetki czy upominki w postaci drobnych bransoletek czy magnesów. Dodatki te dodadzą uroku stołom i sprawią, że Wasi goście poczują się wyjątkowo.

Pamiętajcie, że wszelkie trendy można dowolnie modyfikować i łączyć ze sobą. Ważne jest, aby stworzyć dekoracje stołowe, które oddadzą Wasz wyjątkowy charakter i sprawią, że Wasze plenerowe wesele będzie niezapomniane.